Nesebyr (Mesembria) – Perła Bułgarii

Nesebyr, zwany również Mesembria, to malownicze miasto położone na niewielkim półwyspie na wybrzeżu Morza Czarnego w Bułgarii. Uznany przez UNESCO za obiekt Światowego Dziedzictwa, Nesebyr to skarbnica zabytków i klejnot architektury, który przyciąga turystów z całego świata.

Historia

Historia tego miasta sięga aż do czasów starożytnych, kiedy to założone zostało przez Greków z Megary. Przez wieki miasto było pod panowaniem Rzymian, Bizancjum i Bułgarów, co zaowocowało bogactwem kulturowym, jakim może pochwalić się Nesebyr. Wędrując po jego uliczkach, zobaczysz kościoły z różnych epok, stare domy, a także pozostałości murów obronnych.

Turystka

Nesebyr to także wspaniałe plaże, które przyciągają turystów spragnionych słońca i błękitnych wód Morza Czarnego. Na terenie miasta znajdują się zarówno kameralne, piaszczyste plaże, jak i większe, miejskie, gdzie można korzystać z bogatej infrastruktury turystycznej.

Reklama

Miłośnicy zakupów również nie będą zawiedzeni. W Nesebyrze można znaleźć wiele sklepów z pamiątkami, rękodziełem oraz odzieżą, a także bazary, na których można kupić świeże warzywa i owoce.

Kuchnia

Kolejnym atutem Nesebyru jest jego kuchnia. Smakosze tradycyjnych potraw bułgarskich znajdą tu mnóstwo restauracji serwujących dania takie jak kawarma, banica czy musaka. Na podniebienia łakomych czekają też specjały z owoców morza, świeżo złowionych z Morza Czarnego.

Podsumowanie

Nesebyr to idealne miejsce na wypoczynek dla każdego. Bez względu na to, czy szukasz kulturalnych atrakcji, pięknych plaż, czy kulinarnych doświadczeń, to miasto ma Ci coś do zaoferowania. Sprawdź więc sam, dlaczego Nesebyr nazywany jest „Perłą Bułgarii” i daj się oczarować jego urokowi.

Czytniki E-book - zobacz ceny