Panama

Kraj położony na przesmyku łączącym Amerykę Południową z Ameryką Północną, Panama, zachwyca swoją różnorodnością i bogatym dziedzictwem. Oto kilka z niezwykłych miejsc i atrakcji, które warto zobaczyć podczas wizyty w Panamie.

Kanał Panamski

Kanał Panamski to jeden z najważniejszych i najsłynniejszych punktów kraju, stanowiący imponujące osiągnięcie inżynieryjne. Budowa kanału, łączącego Ocean Atlantycki z Pacyfikiem, pozwoliła skrócić drogę morską pomiędzy wschodnim i zachodnim wybrzeżem Ameryki Północnej. Warto odwiedzić Centrum Obsługi Gości Miraflores, skąd można obserwować statki przechodzące przez śluzy.

Stare Miasto w Panamie (Casco Viejo)

Casco Viejo to historyczne serce stolicy Panamy, pełne urokliwych uliczek, kolorowych budynków i barokowych kościołów. Spacerując po tym miejscu, można poczuć atmosferę dawnych czasów, a także odwiedzić liczne muzea, galerie sztuki i restauracje.

Park Narodowy Soberania

Ten park narodowy, położony wzdłuż Kanału Panamskiego, jest idealnym miejscem dla miłośników przyrody. Park oferuje szereg szlaków turystycznych, na których można podziwiać różnorodność flory i fauny, w tym egzotyczne ptaki, małpy czy leniwce.

Wyspy San Blas

Archipelag San Blas składa się z ponad 360 wysp i wysepek, zamieszkanych przez rdzenną społeczność Kuna. Wyspy te są idealnym miejscem na relaks na białych piaskach, kąpiel w krystalicznie czystych wodach i nurkowanie z rafą koralową.

Miasto Boquete

Boquete to urokliwe miasto położone w prowincji Chiriqui, otoczone przez góry i lasy mgliste. Jest to popularne miejsce wśród miłośników przyrody i turystów szukających spokoju. W Boquete można wybrać się na piesze wycieczki, spróbować lokalnej kawy, a także odwiedzić pobliskie gorące źródła.

Park Narodowy Darien

Darien to największy park narodowy w Panamie i jedno z najbardziej odległych i dziewiczych obszarów kraju. Park ten, będący także rezerwatem biosfery UNESCO, oferuje niezwykłe bogactwo różnorodności biologicznej. Podczas wizyty w Darien można obserwować liczne gatunki ptaków, ssaków oraz roślin i odkrywać dziką naturę Panamy.

Miasto Colon

Colon to drugie co do wielkości miasto Panamy i ważny port morski, położony u wejścia do Kanału Panamskiego. Warto zobaczyć nie tylko współczesną część miasta, ale także Zonę Wolną Colón – jedną z największych stref wolnocłowych na świecie, w której można zrobić zakupy w licznych sklepach.

Bocas del Toro

Archipelag Bocas del Toro to jedno z najbardziej malowniczych miejsc w Panamie, pełne egzotycznych wysp, białych plaż i turkusowych wód. Wyspy te są idealne do spędzenia czasu na plaży, nurkowania, a także odkrywania lokalnych wiosek i obserwowania delfinów.

Podsumowując, Panama to kraj o niezwykłym dziedzictwie kulturowym i przyrodniczym. Warto odwiedzić te fascynujące miejsca i odkryć bogatą historię oraz niepowtarzalne atrakcje tego niesamowitego kraju. Bez wątpienia, podróż do Panamy zostanie na długo w pamięci jako jedno z najbardziej niezapomnianych doświadczeń.

Czytniki E-book - zobacz ceny