Zamki jak z bajki

Zapraszamy na niezwykłą podróż przez najpiękniejsze zamki i pałace świata, które zachwycają swoją architekturą, fascynującą historią i tajemniczymi legendami. Odkryj z nami te niezwykłe symbole przeszłości, które nadal żyją w wyobraźni podróżników.

Zamek Książ (Polska)

Zamek Książ, położony w Dolnym Śląsku, jest trzecim pod względem wielkości zamkiem w Polsce i jednym z najbardziej imponujących. Zbudowany w XIII wieku, zamek był rezydencją wielu władców, w tym książąt śląskich oraz rodziny Hohenzollernów. Otoczony przepięknym parkiem krajobrazowym, zamek Książ kryje w sobie wiele tajemnic, w tym legendę o ukrytym złocie nazistów. Jego bogata historia, wspaniała architektura i niezwykłe otoczenie sprawiają, że zamek Książ to miejsce, które warto odwiedzić podczas podróży po Polsce.

Książ, Polska

Neuschwanstein (Niemcy)

Zamek Neuschwanstein, położony na południu Niemiec, to prawdziwy symbol bajkowych zamków. Został zbudowany przez króla Ludwika II Wittelsbacha w XIX wieku jako jego prywatne schronienie. Zamek ten był inspiracją dla słynnego zamku Disneya i stanowi jedną z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji turystycznych na świecie.

Neuschwanstein, Niemcy

Mont-Saint-Michel (Francja)

Mont-Saint-Michel to niezwykły, średniowieczny zamek położony na wyspie u wybrzeży Normandii we Francji. Otoczony wodami przypływu, Mont-Saint-Michel to miejsce pełne magii i historii. Zamek był przez wieki ośrodkiem pielgrzymkowym i twierdzą obronną.

Mont-Saint-Michel, Francja

Alhambra (Hiszpania)

Alhambra to majestatyczny kompleks pałacowy i twierdza, położony w Grenadzie, na południu Hiszpanii. Jest to jeden z najbardziej znanych zabytków architektury mauretańskiej, z wspaniałymi ogrodami, dziedzińcami i dekoracjami, które fascynują odwiedzających.

Alhambra, Hszpania

Château de Chambord (Francja)

Château de Chambord to jeden z najbardziej imponujących zamków nad Loarą we Francji. Został zbudowany jako rezydencja króla Franciszka I w XVI wieku, a jego ogromne rozmiary i wspaniała architektura renesansowa robią ogromne wrażenie.

Château de Chambord, Francja

Palácio da Pena (Portugalia)

Palácio da Pena to kolorowy, romantyczny pałac położony na szczycie wzgórza w Sintrze, niedaleko Lizbony. Został zbudowany w XIX wieku jako letnia rezydencja króla Ferdynanda II. Jego żywe barwy i mieszanka różnych stylów architektonicznych czynią go jednym z najbardziej urokliwych pałaców w Europie.

Palácio da Pena, Portugalia

Eilean Donan Castle (Szkocja)

Eilean Donan Castle to malowniczy zamek z XIII wieku, położony na małej wyspie na zachodnim wybrzeżu Szkocji. Otoczony wodami Loch Duich, zamek ten jest jednym z najbardziej fotogenicznych miejsc w Szkocji i był plenerem dla wielu filmów.

Eilean Donan, Szkocja

Český Krumlov (Czechy)

Český Krumlov to urokliwe, średniowieczne miasteczko w Czechach, z pięknym zamkiem zbudowanym w XIV wieku. Zamek ten, będący drugim pod względem wielkości w Czechach, słynie ze swych malowniczych wież, dziedzińców i ogrodów oraz niezwykłego, barokowego teatru.

Český Krumlov, Czechy

Zamek w Malborku (Polska)

Zamek w Malborku, położony na północy Polski, jest największym zamkiem na świecie pod względem powierzchni oraz jednym z najważniejszych zabytków gotyckiej architektury w Europie. Zbudowany w XIV wieku jako siedziba Wielkich Mistrzów Zakonu Krzyżackiego, zamek ten został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jego imponujące mury, wieże, kaplice i sale rycerskie sprawiają, że zwiedzanie Malborka to niezapomniane przeżycie, pozwalające na zrozumienie dawnych czasów i wpływów, które kształtowały historię Polski.

Malbork, Polska

Każdy z tych zamków i pałaców ma swoją niepowtarzalną atmosferę, historię i architekturę. Odwiedzenie tych miejsc pozwala na chwilę przenieść się do innego, bajkowego świata i doświadczyć niezwykłego uroku dawnych czasów. Warto dodać je do swojej listy podróżniczych marzeń i odkrywać te niesamowite skarby historii i kultury.

Czytniki E-book - zobacz ceny